Wyrafinowane piękno i luksus w czystej postaci. Tak w skrócie określić można meble w klasycznym stylu Boulle. Nazwa tego stylu pochodzi od najważniejszego barokowego stolarza-artysty Charlesa André Boulle, którego działalność ściśle związana była z mecenatem Ludwika XIV. Meble jego projektu to marzenie wielu koneserów antyków.

Zachwycające zdobienia nazwane na cześć twórcy „Markieteriami Boulla” to najbardziej charakterystyczne elementy stylu. Stworzone głównie z kawałków drewna, metalu, kości słoniowej czy marmuru zdobienia to prawdziwe dzieła sztuki. Najbardziej ekskluzywne meble dekorowane zostały olśniewającymi ornamentami boulle i contre-boullewe, dającymi efekt „lustrzanego odbicia”. Artysta równie często aplikował eleganckie elementy ze złoconego brązu.

Boulle - charakterystyczny styl

Charakterystycznie masywne meble wykonane w stylu Boulle wymagają od renowatora prawdziwie artystycznych zdolności. Szczególnie w kwestii odtwarzania inkrustacji oraz właściwej aplikacji politury. Praca nad tak pięknymi przedmiotami to dla nas prawdziwa przyjemność. Nasze meble w stylu Boulle, jak wszystkie pozostałe z naszej oferty, tworzymy własnoręcznie z pasją i dbałością o każdy detal. Z dumą oferujemy unikatowe, wyrafinowane i funkcjonalne przedmioty. Dla miłośników klasycznego piękna, które karmi zmysły.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć