Odnawianie mebli to wielka sztuka, kolejne kroki pomagają przywrócić blask dawnym przedmiotom. Staranna praca nad fotelem, krzesłem lub komodą owocuje niepowtarzalnym efektem, na który składa się nietuzinkowy mebel w nowej, uwspółcześnionej odsłonie. Renowacja, czyli odnawianie starych mebli, to nie tylko szybkie zmienienie lakieru czy tapicerki, to proces odtwarzania najdrobniejszych szczegółów przedmiotów, mających swoją historię. Renowacja mebli retro w BOHO-art. to staranne zgłębianie i poznawanie szczegółów opowieści, z każdym kolejnym krokiem procesu odnawiania, które nosi w sobie określony przedmiot. Delikatność, zaangażowanie i ogromna uwaga musi cechować każdego, kto zajmuje się odświeżaniem mebli retro, tak, aby nie zaprzepaścić ich wyjątkowości i odkryć niepowtarzalny charakter.

Odnowione Meble Retro

Proces renowacji rozpoczyna się od oceny stopnia zniszczenia mebla, później następuje rozkręcanie, aby lepiej zbadać jego stan i doczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Szlifowanie warstwy starych lakierów pomaga dotrzeć do czystego drewna. Wykorzystuje się do tego papiery ścierne o różnej gramaturze oraz szlifierki do drewna. Kolejny krok renowacji mebli retro to zabezpieczanie ubytków – rys i wgnieceń. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego szpachle do drewna w odpowiednim kolorze, które wypełniającą materiał. Pożądany kolor starym meblom vintage po renowacji nadaje bejca, podkreślająca naturalne piękno słojów.

Ostatni etap to dopieranie farby, jeśli jest wskazana oraz lakierowanie całości mebla. Odpowiedni lakier zabezpiecza go i nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Renowacja mebli retro pozwala odkryć piękną, wypolerowaną powierzchnię oraz wydobyć piękno z wiekowego przedmiotu. Stare meble vintage po renowacji możesz kupić u nas w BOHO-art., gdzie dbamy o jakość mebli, ich wygląd oraz o historię, która się z nimi wiąże.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć